• icon Tisk
  • icon Kvalita
  • icon Zušlechtění
  • icon Dokončení
image
image
image
image

UNIPRESS tisk

Tipy na webu

Předávání dat

PDF/X-1a

Data pro tisk přijímáme ve formátu PDF.


Data je možné poslat e-mailem (menší velikost), na náš ftp server (větší velikost), na CD/DVD, na flash disku nebo poslat pomocí některého serveru pro zasílání dat (např. www.uschovna.cz).

Pro poslání na náš ftp server si vyžádejte přístup a vždy zašlete e-mail s oznámením o uložení dat s popisem - složka, název souboru, parametry, název zakázky, formát, rozsah, poznámky…

K zakázce doporučujeme dodat maketu nebo kontrolní výtisk, u složitějších zakázek je to nutné. Vhodný je také certifikovaný nátisk pro kontrolu barevnosti, zvlášť u graficky nebo barevně náročných tiskovin (fotografické publikace, kalendáře…).

 

Pro kontrolu můžeme u nás zhotovit:


  • Certifikovaný nátisk pro kontrolu barevnosti.
  • Náhled na plotru (za RIPem) pro kontrolu výstupu (chyb v PDF), archové montáže, zhotovení makety…

Případné dotazy na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

škála Ugra-Fogra
natisk epson 300
 

 

cmyk kostky

Sekce „Předávání dat“


Zde naleznete spoustu informací a rad pro tvorbu korektních PDF pro ofsetový i digitální tisk, odpovídajících současným evropským normám. Takto připravené soubory by měly obecně vyhovovat všem tiskárnám a studiím s moderní předtiskovou přípravou a minimalizují možné chyby při dalším zpracování zakázky.

Pokud potřebujete připravit grafický návrh a zpracovat vaši zakázku, využijte služeb našeho DTP studia.