Who's Online

We have 16 guests online

Poll

How you use?
 
Export PDF z Corelu
There are no translations available.

 

Jak nastavit export do tiskového PDF z Corel Draw:

Pokud potřebujete vytvořit PDF expotem z Corel Draw použijte popsané nastavení. Ideální postup je vytvořit vektorovou grafiku v Corelu, exportovat do EPS a konečnou sazbu udělat v InDesignu nebo Quarku.

Pro přípravu dat v Corelu doporučujeme používat definici barev výhradně ve CMYK a to pro vektorovou i rastrovou (bitmapové obrázky) grafiku.

V následující sérii obrázků je vhodné nastavení exportu pro výstup do PDF pro tisk. Jedná se o verzi Corel X4, ale nastavení v nižších verzích je vpodstatě stejné. V popisu jsou důležitá nastavení a další doporučení.

Aktualizováno v říjnu 2011.

 

corel_n_pdf_0

Nedřív je potřeba nastavit Správa barev... v menu Nástroje

(klikni na obrázky pro zvětšení)

Správa barev:

V označených polích nastavte ICC profil Fogra39 (ISO 12647-2:2004)
nebo Fogra27 (ISO 12647-2:2004)

Tato volba je důležitá pro převod barev které nejsou ve CMYK !!!

corel_pdf_1

Vyberte menu Soubor - Publikovat do souboru PDF...

corel_pdf_2

Nabídka Publikovat ve formátu PDF:

Zde zadejte název souboru a vyberte složku kam se má vytvořené PDF uložit.

Klikněte na Nastavení...

corel_n_pdf_2

Obecné:

Kompatibilita - vyberte volbu - Acrobat 4.0. Zde nedávejte PDF/X-1a, Corel pak bohužel nepoužívá nastavený ICC profil pro převod barev do CMYK a dochází k nekorektním převodům (extrémní generaci černé a potlačení ostatních barev CMY).

Předvolba PDF - zde si můžete uložit nastavení předvoleb pro příští použití - ale až po nastavení všech voleb v ostatních záložkách.

Ostatní nastavte podle potřeby.

 

corel_n_pdf_4

Objekty:

Nastavte podle potřeby (doporučené hodnoty podle obrázku). Pokud máte obrázky ve správném rozlišení už při sazbě, můžete převzorkování vypnout. Komprese může být také ZIP - bezstrátová - kvalitnější, ale větší velikost souboru PDF. Volby jsou podobné jako v Adobe Distilleru.

corel_n_pdf_3

Objekty:

Alternativní nastavení s kompresí ZIP a bez převzorkování rastrových obrázků.
corel_pdf_6

Dokument:

Nastavte podle obrázku. Jde o zobrazení stránky při otevření v Acrobatu a kódování grafických objektů.

corel_pdf_7

Předtisková příprava:

Mez přesahu - spadávka - nastavte požadovanou hodnotu pokud dokument je na spadávku. Můsíte samozřejmě mít objekty na stránce přesahující o požadovanou hodnotu (zde 3 mm) už při vytváření dokumentu v Corelu. Pokud dokument není na spadávku, tak Mez přesahu vypněte.

Ořezové značky - zapněte pokud je spadávka, pokud není můžete je vypnout.

corel_pdf_8

Zabezpečení:

Je zakázáno a tak vše vypnout!

corel_n_pdf_5

Upřesnit:

Nastavte podle obrázku.

Převést přímé barvy na výtažkové - převede případné (zapomenuté) barvy Pantone a ostatní přímé barvy na CMYK. Pokud ale potřebujete tisk s pátou (nebo další) přímou barvou, musíte tuto volbu vypnout. Potom ale zkontrolujte zda máte pouze požadované přímé barvy a jiné tam nejsou. 

Správa barev - vždy CMYK - převede zapomenuté barvy v jiných barvových prostorech (RGB, Lab...) do CMYK.

Použít profil ICC - použije ICC profil Fogra39 nebo Fogra27 nastavený ve správě barev Corelu (nastaveno hned na začátku).

Profil kompozitní i separační tiskárny jsme nastavili stejně...

corel_pdf_10

Máte-li vše vpořádku jmenuje se záložka Bez problémů. Pokud ne, jmenuje se např. 1 problém a obsahuje popis případných problémů a doporučení. Je na vašem zvážení, jestli problém v dokumentu opravit nebo ponechat.

Pokud máte vše nastaveno, klikněte na tlačítko OK.

corel_pdf_2b

Nabídka Publikovat ve formátu PDF:

Pokud máte zadaný název souboru a vybranou složku kam se má vytvořené PDF uložit Klikněte na Uložit. Pokud nemáte, tak nastavte...

Zpět